Looduskosmeetika

Looduskosmeetika

Kõik looduslik kogub järjest rohkem populaarsust,seda ka kosmeetika valdkonnas. Looduskosmeetika tootjaid tuleb samuti järjest rohkem juurde. Mida tohib üldse nimetada looduskosmeetikaks? Kosmeetika regulatsioonid on määranud, et kui tootes on üle 50% looduslikke koostisosi,siis võib seda juba nimetada looduskosmeetikaks. See määratlus tekitab tihti segadust klientides- ostad näiteks ilusa rohelise lehega kreemipurgi, kus kirjas ka suurelt Looduskosmeetika ja tegid enda meelest hea valiku, kuigi kootises võib olla näiteks 49% sünteetilisi koostisosi. Tegelikult muidugi kõik,mis on müügile lubatud,on ka kliendile ohutuks hinnatud ja nii see kindlasti ka on. Probleem tekib kui põhimõtteliselt soovid hästi puhast loodustoodet,siis tuleb ikka kindlasti koostisosad üle vaadata. Sünteetilised koostisosad on näiteks parabeenid ja Mineral oil ( nafta keemiline töötlus). Sünteetiliselt on töödeldud- sulfaadid,PEG-id, cellulose gum, isopropyl myristate. Aga mõned sünteetilised nn. loodusidentsed koostisosad on looduskosmeetikas lubatud- peptiidid, aminohapped,vitamiin A, panthenol,sidrunhape,säilitajad, sünteetilised vahad ( kandelilla). Looduslikud koostisosad on muidugi kõik taimsed õlid ( rafineeritud ja rafineerimata), taimsed ekstraktid,CO2 ekstraktid, eeterlikud õlid.Samuti on looduslikud loomsed ja merelised koostisosad.

Eraldi tahaks peatuda veel aroomiõlidel,mis on sünteetilised lõhnaained. Hästi populaarsed on imeliselt lõhnavad kehavahud ja koorijad, näiteks papaia, arbuus, vaarikas,pulgakomm jms. Kõiki neid “isuäratavaid” lõhnu tekitavad just aroomiõlid. Looduslikud lõhnaained on eeterlikud õlid. Kahjuks ei ole aga olemas enamike puuviljade/marjade ja muude söödavaga seonduvaid eeterlikke õlisid, ainsad erandid on tsitruselised. Muidugi tohib sellist näiteks vaarika kehavahtu looduskosmeetikaks nimetada,sest enamik koostisest ongi looduslik. Kui aga on tundlikum või allergiline klient,siis on hea teada,et aroomiõlid seal on sünteetilised.

Looduskosmeetika ei tähenda automaatselt,et see kõigile 100% sobib ja on kindlasti ainult hea. Kui on individuaalne allergia mõnele taimele, siis tuleb vältida tooteid,kus see taim on koostises. Näiteks úllatuslikult ehk kummel tekitab paljudele allergiat ning seda taime kasutatakse üsna tihti looduskosmeetikas.

Ökomärgistusega tooteid on lihtsam valida kui soov puhast toodet saada-95% peab sel juhul olema koostises looduslik ja mahe päritolu.

Meie ise oleme suured loodustoodete fännid ja mida rohkem puhtaid asju tarbida ( nii kosmeetikas kui toidus ) seda rohkem annab keha juba märku kui midagi valet satub vahel kasutusse. Näiteks käisime ühel koolitusel ,kus tutvustati looduslikku profisarja. Jutt oli ilus ja materjalides täit koostisosade nimekirja ei antud. Saime toodetega ka úkteise peal näohooldust proovida. Peale koolitust tundsime ebamugavat tunnet näonahal,nagu mingi häiriv kiht oli tekkinud ja sügelustunne. Uurisime siis tootja kodulehelt koostisosi ja selgus,et Mineral oil üsna koostise eesotsas. Veel oli mitmeid koostisosi, mida me ise ei valiks. Ju siis kogu koostises neid mitte looduslikke alla 50%, et tohtis looduskosmeetika nime kasutada.

Kui on ikka soov päriselt puhtaid loodustooteid kasutada,soovitame toote koostist kindlasti lugeda (Ingredients). Kahjuks oleme märganud,et mitmetel e-poodidel puudub toote tutvustuse juures korrektne koostisosade nimekiri-Ingredients:… Ise ei julgeks sellisel juhul ühtegi uut toodet tellida ega osta kui ei ole saanud korralikult täieliku koostisosade nimekirjaga tutvuda. Tihti kliendid kurdavad ka ,et koostisosadel on keerulised nimed ja nii mõnigi tegelikult hea koostisosa võib úsana “kahtlane” tunduda,seepärast harime meie meelega oma kliente- kui on kúsimusi mõne koostisosa kohta kirjuta info@lakreem.eu

LaKreem on kahe pikaaegse kosmeetiku - Margiti ja Laivi - ühine bränd, kirg ja looming. LaKreem sündis soovist pakkuda oma klientidele tõhusat looduskosmeetikat, mille puhul ei peaks tulemuslikkuses järeleandmisi tegema. Kõikides toodetes kasutatakse nii palju, kui võimalik just Eesti looduse toorainet.

Kreemivabrik OÜ reg. nr. 16408950
+372 5215260
info@lakreem.eu
Ilusalong Rosita
Vesivärava 50, II korrus, Tallinn 10126

Kohapeal saab toodetega tutvuda, kaasa osta ja vajadusel ka konsultatsiooni.

Toetus

Perioodil 27.06.2022-26.06.2023 viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, koostöös EAS-i ja Tallinna ülikooliga projekt: “Savimaski baasretsepti arendus” tunnusnumbriga: 2014-2020.4.04.22-2339. Projekt sai tuge Innovatsiooni- ja arendusosaku toetusmeetmetest ning toetuse summa on maksimaalselt 8758.- eurot.

Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti tuleviku heaks, EAS Enterprise Estonia
Tallinna Ülikool