Must Muri.

Must Muri.

Oleme ikka inimestele suunatud kosmeetikabränd,aga lemmikloomad on ju ka vãga kallid pereliikmed,seepärast sündis sari Must Muri. Selles blogipostituses siis eelkōige nende toodete kasutamiset pikemalt.

Looduskosmeetika fãnnidele on kindlasti tähtis hoolitseda ka oma lemmikloomade eest parimal viisil ja seepärast mōtle ja vaata üle oma lemmiku toitude koostis ning karvahooldusvahendite koostis. Loomadele ei sobi kindlasti inimeste hügieenivahendid ja kosmeetika. Näiteks koerte ja kasside naha ph on 7,5 ( inimesel 5,5) ja nn. happelisemad tooted,mida inimesed kasutavad vōivad ärritada loomade nahka. Samuti peaks ettevaatlik olema erinevate lōhnaainete suhtes,sest loomade haistmismeel on palju tugevam ja paljud meie jaoks “head” lōhnad ärritavad loomade haistmismeelt.

Must Muri sari saigi loodud kōiki neid eripärasid arvestades ja peamiselt muidugi enda vajadusest, oma koerale parimat pakkuda. (Margit& tema koer Emma). Tahket šampooni on väga mugav kasutada, ei teki ka üledoseerimiohtu! Esmalt looma karvad märjaks, seejärel hōōruda šampooni ( nagu seepi) natuke karvadele ja edasi saab juba oma kätega kōik vahtu masseerida, pesta ning loputada. Lōhnatu! Koostises- hanerasv,kookosrasv ja oliiviōli. Pikalt sai testida erinevaid koostisosi ja lōpuks osutus parimaks just hanerasva lisamine. Šampooni ph on 8, seega sobib hästi koertele,kassidele. Kuna toode on valmistatud külmpresss-seebi pôhimōttel,siis sobib kasutada ka inimestele seebina. Seega-üldjuhul inimeste kosmeetika loomadele enamasti ei sobi, küll aga vähemalt meie Must Muri tooted sobivad ka inimestele.

Must Muri käpavaha- sisaldab kookosrasva,oliiviōli,mesilasvaha ja e- vitamiini. Igati ohutu kui loom seda limpsib ja seda nad teevad… Käpa padjakestele on soovitav oma sōrmega vaha määrida vahetult enne jalutuskäiku ( kaitseb talvel teedele visatud soola eest, kaitseb,et lumetükid ei jää käppade vahele kinni, suvel kuuma asfaldi eest). Keerulisem ongi kui vaja kindlal pōhjusel vaha kasutada naha hoolduseks- käppade piirkonnas, nina pealt, kriimustused jms. Looma jaoks see ikka vōōras asi tema kehal ja vaja maha lakkuda. Soovitav ongi siis hooldust vajavat piirkonda mōned minutid masseerida oma sōrmega ja mitu korda päevas,siis saab salv ikka mōnda aega vähemalt toimida. Käpavahal on ōrn kookosrasva lōhn. Ühtegi lisaainet ei ole lisatud. Inimestele sobib ka nn.katkise koha salvina kasutada ( kriimustused, putukahammustused, ketendavad huuled jms) Tihti on inimestele mōeldud sarnastes salvides/vahasegudes koostises ka kakaovōi ja see on ka üks pōhjus,miks inimeste tooted loomale ei sobi. Kindlasti on loomaomanikud teadlikud,et šokolaad loomadele ei sobi ,seega ei sobi ka kakaovōi ja kakaovōid sisaldavad tooted.

Vaata üle oma lemmiklooma tooted ja kui kahtled mōne koostisosa sobivust looduskosmeetika pôhimōtteid arvestades,siis parem vali uus toode,mille koostises oled kindel. Loomad on väga ōrnad,samas ei näita nad tihti välja kui midagi on valesti nende tervises. Lemmikloom on suur vastutus ,samas suur kingitus täis tingimusteta armastust.🖤

LaKreem on kahe pikaaegse kosmeetiku - Margiti ja Laivi - ühine bränd, kirg ja looming. LaKreem sündis soovist pakkuda oma klientidele tõhusat looduskosmeetikat, mille puhul ei peaks tulemuslikkuses järeleandmisi tegema. Kõikides toodetes kasutatakse nii palju, kui võimalik just Eesti looduse toorainet.

Kreemivabrik OÜ reg. nr. 16408950
+372 5215260
info@lakreem.eu
Ilusalong Rosita
Vesivärava 50, II korrus, Tallinn 10126

Kohapeal saab toodetega tutvuda, kaasa osta ja vajadusel ka konsultatsiooni.

Toetus

Perioodil 27.06.2022-26.06.2023 viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, koostöös EAS-i ja Tallinna ülikooliga projekt: “Savimaski baasretsepti arendus” tunnusnumbriga: 2014-2020.4.04.22-2339. Projekt sai tuge Innovatsiooni- ja arendusosaku toetusmeetmetest ning toetuse summa on maksimaalselt 8758.- eurot.

Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti tuleviku heaks, EAS Enterprise Estonia
Tallinna Ülikool