Deodorandid.

Deodorandid.

Higistamine on keha loomulik jahutusprotsess. Ööpäevas eraldub täiskasvanud inimesel ligi 0,5l higi. Lisaks jahutavale funktsioonile on higistamisel ka jääkaineid väljutav eesmärk. Seega ei tohiks higistamist kuidagi takistada! Liighigistamisel võivad olla omad põhjused ja alustuseks võiks üle vaadata oma toitumise ning elustiili. Liighigistamine võib viidata ka mõnele terviseprobleemile,näiteks häiretele närvi-või hormonaalsüsteemis. Sel puhul võiks konsulteerida oma arstiga. Eriti kuumas kliimas või suuremate füüsiliste koormuste korral on higistamise suurenemine täiesti normaalne, sest keha vajabki sel puhul rohkem jahutamist.

Antiperspirandid toimivad higistamist pärssivalt ja enamasti sisaldavad nad metallide sooli,tavaliselt alumiiniumkloriidi heksahüdrolaati,mis koos higiga moodustab higinäärme juhasse korgi ja higi ei pääse nahapinnale. Kui on soov ja vajadus antiperspirante kasutada,siis meie soovitame seda teha erandjuhtudel ja pigem harva,sest pidev higinäärmete töö häirimine võib kaasa tuua suuremad higi-ja rasunäärmete ummistused ning ebameeldivad paised kaenla all. Samuti ei pääse jääkained normaalselt kehast välja ja kuhjudes tekitavad samuti erinevaid terviseprobleeme.

Deodorandid on hügieenitooted,mille ülesanne on neutraliseerida higilõhna. Paljudesse deodorantidesse lisatakse ka veel higistamise vähendamiseks alumiiniumi ja/või alkoholi. Alkohol on tugevalt antibakteriaalse toimega,kuid hävitab nii head kui halvad bakterid,lisaks kuivatab tugevalt nahka!

Õnneks on muutunud järjest populaarsemaks looduslikud deodorandid ning valik on päris suur.Need deodorandid valmistatakse enamasti söögisooda,magneesiumsoola või tsingi põhjal,mis neutraliseerivad tõhusalt higilõhna, samas ei takista loomulikku higistamist. Niiskuse sidumiseks kasutatakse looduslikes deodorantides erinevaid tärklise jahusid ( kartulitärklis, maisitärkils,tapioka,nooljuurejahu jms.). Naha niisutamiseks ja rahustamiseks listakse antibakteriaalse toimega kookosrasva või muid taimseid rasvu,õlisid. Lõhna annavad looduslikud eeterlikud õlid.

Meie kreemdeodorandis on koostises sooda,tapioka tärklis,kookosrasv,sheavõi,magneesiumõli ja eriti tõhusaks teeb toote prebiootikum-Inuliin. Ebameeldivat lõhna higistamisel tekitab just “halbade” bakterite ülekaal. Prebiootikum aitab tasakaalustada bakterite osakaalu. Lõhnaks valisime teepuu,rohemündi,lavendli ja apelsini. Nahka niisutavad ja rahustavad kookosrasv ja sheavõi. Miks meie deodorant on kreemi kujul? Kaenla all on üsna õrn piirkond ja oma käega kreemdeodoranti sinna masseerides ei tee sa endale kindlasti liiga,mis tugevamate pulkdeodorantidega äkki võib juhtuda. Kaenla all on ka suuremad lümfisooned ja igapäevaselt saad nii oma tervist kontrollida ja märgata kui esineb muutusi. Kuidas kreemdeodoranti kasutada? Võta puhta spaatliga purgist hernetera suurune kogus deodoranti ja kanna puhtale nahale kaenla alla, masseeri käega õrnalt laiali. Korda teise kaenla all sama. Tavaliselt piisab meie deodorandi kasutamisest üks kord päevas, soovitavalt hommikuti. Aga jälgi oma keha,eriti kui alles alustad loodustoote kasutamist, siis võib harjumine umbes nädala aega võtta ja kasuta toodet siis paar korda päevas. Samuti võib naistel kuutsükliga seoses mõnel päeval ka tihedamalt olla vajadus deodoranti värskendada. Meie deodorant ei määri riideid! Ära kasuta deodoranti kohe vahetult peale raseerimist,sest sooda võib ärritada nahka! Üksikutel juhtudel võib sooda ka mitte sobida,sest on tugevalt aluseline ja võib tekkida kerge ärritus nahale. Sel juhul on meie käest võimalik tellida individuaalne eritoode,ilma soodata. Kirjuta oma soovist meile!

Millist deodoranti sina kasutad? Vaata üle koostis ja hinda,kas see sobib ikka kõige paremini ? Tervis on meie kalleim vara ja tasub võimalusel teha parimad valikud ka hügieenitoodete hulgas!

LaKreem on kahe pikaaegse kosmeetiku - Margiti ja Laivi - ühine bränd, kirg ja looming. LaKreem sündis soovist pakkuda oma klientidele tõhusat looduskosmeetikat, mille puhul ei peaks tulemuslikkuses järeleandmisi tegema. Kõikides toodetes kasutatakse nii palju, kui võimalik just Eesti looduse toorainet.

Kreemivabrik OÜ reg. nr. 16408950
+372 5215260
info@lakreem.eu
Ilusalong Rosita
Vesivärava 50, II korrus, Tallinn 10126

Kohapeal saab toodetega tutvuda, kaasa osta ja vajadusel ka konsultatsiooni.

Toetus

Perioodil 27.06.2022-26.06.2023 viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, koostöös EAS-i ja Tallinna ülikooliga projekt: “Savimaski baasretsepti arendus” tunnusnumbriga: 2014-2020.4.04.22-2339. Projekt sai tuge Innovatsiooni- ja arendusosaku toetusmeetmetest ning toetuse summa on maksimaalselt 8758.- eurot.

Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti tuleviku heaks, EAS Enterprise Estonia
Tallinna Ülikool