HÜDROLAADID.

HÜDROLAADID.

Hüdrolaat ehk hüdrosool ehk lillevesi (taimevesi) tähendab enamasti ühte ja sama – kuumdestillatsiooni meetodil saadud taimevesi. Enamasti müügil olevad hüdrolaadid on tegelikult eeterlike õlide valmistamise jääkproduktid. Ka eeterlikud õlid valmivad kuumdestillatsiooni meetodil, lihtsalt vahepeal eeterlik õli eemaldatakse ja järgi jäänud vesi ongi hüdrolaat. Väikesed tootjad,kellel ongi peamine soov just hüdrolaate valmistada,tavaliselt eeterlikke õlisid ei eemalda,seega on need kindlasti rikkalikuma koostisega ja tugevama toimega. Hüdrolaate on mitmeid variante-puhtad ,100% taimevesi,kuhu ei ole lisatud värvaineid, lõhnaaineid ega säilitajat. Valdavalt on müügil hüdrolaadid kuhu on lisatud säilitaja ja/või muud lisaained. Säilitaja on igati õigustatud koostisosa ,mis tagab et seal midagi “kahtlast” ei hakka kasvama. Ilma säilitajata saab teha väga ranget puhtust ja steriilsust jälgides ja väiketootjal väikesi koguseid tehes on seda lihtsam jälgida. Hüdrolaat on alati värvuseta ja läbipaistev ja näiteks roosaka värvusega roosi hüdrolaat sisaldab kindlasti värvainet. On üksikud erandid,näiteks raudrohi,mis võib jätta sinise värvi hüdrolaadile. Kui soov 100% taimevett kasutada,ilma lisaaineteta,siis tasub kindlasti koostist vaadata. (Ingredients)

Hüdrolaadi omadused- taime rakuvesi kannab endas eelkõige taime kaitsvaid toimeaineid,aromaatseid molekule ja ensüüme. Eeterlikest õlidest on need leebemad ja seega saab neid julgemalt kasutada. Olenevalt taimest on ka erinevatel hüdrolaatidel erinevad omadused, mõned näited- lavendel on antibakteriaalne,mis leevendab erinevaid nahaärritusi,sobib ka esmaabiks kriimustuste ja põletuste puhul. Roos on kõrgeima vibratsiooniga taim,mis aroomiteraapiliselt tasakaalustab hästi,nahale annab sügava niisutuse ja värskuse. Kask on puhastava toimega,aitab jääke väljutada nahast ning annab puhta,värske jume.

Hüdrolaatide kasutamine nahahoolduseks-sobivad tooniku asemel naha puhastamiseks. Esmalt pese näonahk puhastava emulsiooni,geeli vms. loputa veega ja seejärel kanna vatipadjale hüdrolaat,millega puhasta näonahk. Hüdrolaat sobib päeva jooksul naha värskendamiseks, spraypudelist piserdades otse nahale. Hüdrolaadid on suurepärased naha niisutajad ning suvel sobivad näiteks öökreemi asendajaks. Hüdrolaadid aitavad teistel toodetel sügavamale naha sisse imenduda. Piserda nahale hüdrolaat ja seejärel kanna niiskele nahale seerum ja/või kreem. Hüdrolaate võib kasutada ka juuksehoolduseks,näiteks niisutava spraypalsami asemel (juustesse jäetav) või peanahale juuksekasvu stimuleerimiseks (rosmariin,nõges).

Meil on oma väike destillaator,millega saame teha ise oma soovitud hüdrolaadid. Saame valida parimad taimed ja olla kindlad,et need on puhtalt kasvanud . Tähtis on ka destilleerimine ise,sest ülimalt puhtad taimed on ka ülipuhtas destillaatoris,mis tagab esiteks parima kvaliteedi ja teiseks ei pea sel juhul säilitajat kasutama. Iga partii läbib ka mikrobioloogilise laboriproovi,mis annab meile kindluse,et saame pakkuda tõesti puhast toodet.

LaKreem on kahe pikaaegse kosmeetiku - Margiti ja Laivi - ühine bränd, kirg ja looming. LaKreem sündis soovist pakkuda oma klientidele tõhusat looduskosmeetikat, mille puhul ei peaks tulemuslikkuses järeleandmisi tegema. Kõikides toodetes kasutatakse nii palju, kui võimalik just Eesti looduse toorainet.

Kreemivabrik OÜ reg. nr. 16408950
+372 5215260
info@lakreem.eu
Ilusalong Rosita
Vesivärava 50, II korrus, Tallinn 10126

Kohapeal saab toodetega tutvuda, kaasa osta ja vajadusel ka konsultatsiooni.

Toetus

Perioodil 27.06.2022-26.06.2023 viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, koostöös EAS-i ja Tallinna ülikooliga projekt: “Savimaski baasretsepti arendus” tunnusnumbriga: 2014-2020.4.04.22-2339. Projekt sai tuge Innovatsiooni- ja arendusosaku toetusmeetmetest ning toetuse summa on maksimaalselt 8758.- eurot.

Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti tuleviku heaks, EAS Enterprise Estonia
Tallinna Ülikool