Näonaha puhastamine.

Näonaha puhastamine.

Nii igapäevane asi on meile kõigile kindlasti näopuhastus, aga ikka kliendid küsivad- kuidas õigesti oma nägu puhastada? Erinevaid vahendeid ja soovitusi on liiga palju…

Esmalt soovitaks- võta natuke aega ja mõtle läbi, mis vajab üldse puhastamist ja milline nahatüüp sul on ? ( rasune, kuiv, tundlik) Kas kasutad meiki, kas teed tööd tolmuses keskkonnas, kas teed mullatöid jms? Kui sa ei kasuta meiki ja nahale ei satu tõenäoliselt mustust, siis kasuta kindlasti kergemaid puhastusvahendeid. Ideaalis peaks meie nahk iseendaga hakkama saama, nahal on oma kaitsekiht ning iga päev tugevate puhastusvahenditega seda kihti maha puhastada ei ole naha tervisele ja mikrobioomile kindlasti kasulik.

Hommikul piisab puhta veega loputamisest. Öösel nahk väljutab jääkaineid ning seepärast tuleks nahka kergelt üle loputada. Kui vesi tundub liiga kuivatav on hea vahend ka lillevesi ehk hüdrolaat, mis lisaks kergele puhastamisele tasakaalustab naha ph ja toniseerib erinevate vitamiinidega näonahka.

Õhtune puhastamine on kõige olulisem ja soovitav on leida just endale kõige sobivam vahend. Siinkohal lühitutvustus erinevatest puhastusvahenditest: puhastav vaht- sobib pigem rasusemale ja probleemsele nahale,on vahuse koostisega ja võib kuivatada nahka. Kasutamine kõige kiirem ja lihtsam. Puhastusgeel- sobib samuti kiireks puhastamiseks,veega emulgeerides ka tekib vahutamine. Sobib rasusele ja seganahale. Puhastav emulsioon- neid on väga erineva koostisega ja kui tekib veega emulgeerides vaht,siis pigem ka võib nahka kuivatada. Puhastusõlid- sobivad igale nahatüübile ja eemaldavad hästi just meiki ja muud suuremat mustust. Puhastav kreem ehk puhastuspiim ei vahuta,eemaldab kõige leebemalt mustuse,ei kuivata nahka. Soovitame siinkohal meie LaKreem puhastuspiima. Mitsellaarvesi- nagu 2 ühes toode- väga kerge puh.vaht+ toonik. Sobib kiireks puhastamiseks, vôib kuivatada nahka. Toonik- väga erinevate koostistega alates kangetest alkoholi sisaldusega kuni väga õrnade lilleveega segatud. Alkoholiga me ei soovita, ka mitte probleemsele nahale,sest kuivatab tugevalt ja häirib rasunäärmete ning mikrobioomi tööd. Tooniku ülesanne on puhastada nahk üle puh.piima, puh.õli ning mustuse, meigi jääkidest ning ideaalis ka tasakaalustada naha ph. Toonikut üldjuhul maha loputama ei pea ( kui ei ole tootel eraldi soovitatud). Puhastusvahendid vôivad sisaldada ka happeid,pigem igapäevaselt me neid kasutada ei soovita,kuna häiritud saab naha loomulik tasakaal. Hea koostisega on erinevad pre-ja probiootikumidega tooted, mis aitavad heas tasakaalus hoida naha mikrobioomi. Koorivad maskid ja puhastajad vôiks kasutusel olla korra nädalas. Nende ülesanne on kiirendada surnud naharakkude eemaldamist nahalt.

Meie soovitus- mõtle targalt, mis sinu näonahale parim ja liiga palju tooteid võivad hoopis häirida naha toimimist. Kui tunned,et ise siiski ei oska valida tooteid, konsulteeri oma kosmeetikuga. Aga selline kõige lihtsam nn baassoovitus- pese hommikul nägu leige veega või puhasta/toniseeri LaKreem Kaseveega või mõne muu oma lemmik lilleveega. Õhtul kanna niiskele näole näiteks LaKreem puhastuspiim, massseeri kergelt laiali ja loputa maha. Puhasta nahk veel üle LaKreem Kaseveega ja ongi nägu puhas. Must Pässik Koorivat maski kasuta kord nädalas. Kanna niiskele nahale, hõõru kergel laiali, hoia 1-2 min. masseeri veel ja loputa maha. Tasakaalusta nahk Kaseveega.

Korralik puhastamine on ilusa näonaha üks oluline komponent. Kui nahal on probleeme,võib põhjuseks olla nahale sobimatu puhastusviis – valed vahendid, ebapiisav puhastamine või ülereageeriv puhastastamine.

LaKreem on kahe pikaaegse kosmeetiku - Margiti ja Laivi - ühine bränd, kirg ja looming. LaKreem sündis soovist pakkuda oma klientidele tõhusat looduskosmeetikat, mille puhul ei peaks tulemuslikkuses järeleandmisi tegema. Kõikides toodetes kasutatakse nii palju, kui võimalik just Eesti looduse toorainet.

Kreemivabrik OÜ reg. nr. 16408950
+372 5215260
info@lakreem.eu
Ilusalong Rosita
Vesivärava 50, II korrus, Tallinn 10126

Kohapeal saab toodetega tutvuda, kaasa osta ja vajadusel ka konsultatsiooni.

Toetus

Perioodil 27.06.2022-26.06.2023 viiakse läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, koostöös EAS-i ja Tallinna ülikooliga projekt: “Savimaski baasretsepti arendus” tunnusnumbriga: 2014-2020.4.04.22-2339. Projekt sai tuge Innovatsiooni- ja arendusosaku toetusmeetmetest ning toetuse summa on maksimaalselt 8758.- eurot.

Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti tuleviku heaks, EAS Enterprise Estonia
Tallinna Ülikool